Findik Palas Otel

  • Wi-Fi
  • 24-timmars reception
  • Luftkonditionering
  • Husdjur tillåtna

Findik Palas Otel Istanbul ligger inom 1 km från Galatabron och ungefär 25 minuters promenad från Blå moskén. Det bekväma hotellet har också en parkering.

Rummen på det bekväma hotellet har plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV samt bekvämligheter som strykutrustning och strykjärn med strykbräda. De är utrustade med privata badrum.

Hamdi Restaurant, som är belägen inom 12 minuters promenad från detta boende, erbjuder turkiska rätter.

Detta hotell erbjuder boende i distriktet Gamla stan-Sultanahmet och ganska nära Vefa Kilise-moskén. Det tar 15 minuter till fots att nå Istanbuls centrum. Neve Shalom-synagogan ligger inom 1,1 km från boendet, och tågstationen Sirkeci ligger ungefär 1 km bort. Busshållplatsen Eminoenue är belägen några meter bort från Findik Palas Otel.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Findik Palas Otel Istanbul
The Moss Hotel
Mobilpris

The Moss Hotel

165 m från boendet
Biter Hotel
Mobilpris

Biter Hotel

416 m från boendet
Diamond Premium Hotel
Mobilpris

Diamond Premium Hotel

8.6
Fantastiskt 16 recensioner
725 m från boendet
USD 37 USD 33
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Atatürk International Airport Flygplats
    45 km

    Tågstationer

    Laleli spårvagnsstation
    1,3 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Boendetjänster

    • 24-timmars reception
    • Säkerhet
    • Bagageförvaring
    • Hushållning

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    Fritid

    • Fritids- och TV-Rum

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Strykservice

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV
    • Radio väckarklocka

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 23:30
    Utcheckning: från 11:00 till 12:00
    Licensnummer2022-34-2054
    Vanliga frågor
    • 🌇
      Hur långt ligger centrum från Findik Palas Otel?
      Istanbuls centrum kan nås inom 15 minuters promenad från Findik Palas Otel.
    • Vilka populära sevärdheter i närheten av det bekväma Findik Palas Otel kan jag besöka?
      Det bekväma Findik Palas Otel har ett väldigt bra läge mindre än 7 minuters promenad från Suleymaniyemoskén och 550 meter från Vefa Kilise-moskén.
    • Erbjuds en flygplatstransfer på Findik Palas Otel?
      Ja, flygtransfer kan ordnas. Kontakta personalen på Findik Palas Otel i förväg för mer information.
    • 🚎
      Vilka hållplatser för kollektivtrafik ligger nära det bekväma hotellet?
      Den närmaste busshållplatsen är Eminoenue 12, den ligger 5 minuters promenad från det bekväma hotellet och tunnelbanestationen Halic ligger bara 5 minuters promenad bort.
    • 🔤
      Vilka språk talar personalen på detta hotell?
      Personalen på detta hotell kan hjälpa dig på arabiska och turkiska.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Atatürk International Airport Flygplats
    45 km

    Tågstationer

    Laleli spårvagnsstation
    1,3 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Findik Palas Otel Istanbul

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng